Parlagfű, perjék, libatop, aranyvessző, csalán, lándzsás útifű. Sokaknak ezek csak növények, másoknak viszont mumusok. Az allergiaszezon még augusztus végén és az ősz első hónapjaiban is tombol. Enyhítsd a tüneteket sóterápiával.
A késő nyári és kora őszi allergiaszezon
A vénasszonyok nyarán az allergiásoknak nemcsak a még mindig meleg idővel, de a felerősödő tünetekkel is számolniuk kell. Ekkor virágzik ugyanis a legnagyobb problémát jelentő parlagfű is, amelytől a magyar lakosság közel 20%-a szenved. Persze nem ez az egyetlen tüsszögést és könnyeket kiváltó allergén ebben az időszakban: a csalán, a fekete üröm, a lándzsás útifű szintén ilyenkor virágzanak.
A nyár végi záporok ugyan képesek mérsékelni a pollen levegőbejutó mennyiségét, de a szárazabb és időszakok alatt ismét növekszik a virágpor koncentrációja.
A hűvösebb idő valakinek megkönnyebbülést hozhat, mások viszont készítik a zsebkendőt és a különböző allergia elleni fegyvereiket. Az őszi hideg levegőben ugyanis ugyanolyan erős allergének keringenek, mint tavasszal és nyáron pollenek. A parlagfű ugyanúgy kellemetlenségeket okozhat,mellette pedig a penész által kibocsátott spórákkal is vigyázni kell. A penészgombák számára ideális a hűvös és nedves idő, így képesek nagyobb mértékben elszaporodni.
Így segíthet a sóterápia
Az allergia kiválóan megelőzhető és kezelhető száraz sóterápiával. A sókristályok ugyanis gyulladáscsökkentő hatásúak,már belégzéskor kifejtik jótékony hatásukat, így nem kell órákat várni arra, hogy csökkenjenek a tünetek. Segíthet a légutak tisztításában, így megkönnyíti a légzést.
Ez egy 100%-ban természetes módszer arra, hogy az allergiaszezon alatti kellemetlenségeket enyhíthessük. Naponta többször ajánlott végezni a terápiát 21 napon keresztül. Allergiaszezonon kívül és nem allergiásoknak is érdemes használni a sóinhalátorokat, megelőzésképpen.