Az évezredek óta sikeresen alkalmazott sóterápia ma már egyre inkább bevett szokás. Az ókori görögöktől ered, és hatékonyságát egyre többen tapasztalják meg. Számos esetben segíthet:
· a torokfájás leküzdésében,
· az alvás minőségének javításában,
· a száj higiénéjének megőrzésében,
· az immunrendszer erősítésében,
· a köhögés csillapításban,
· különböző allergiák tüneteinek enyhítésében,
· asztmás megbetegedés kezelésekor.
Mi pontosan az asztma?
A légutak gyulladásos állapota okozta krónikus tüdőbetegség. Kialakulásáért a környezeti tényezők (szmog) és az életvitel (dohányzás, megerőltetett testmozgás) mellett vélhetőleg a genetikai érintettség is felelős. Két típusa ismert: allergiás asztma, amelyet allergének provokálnak, valamint terheléses asztma, amely tüneteit fizikai terhelés váltja ki. A kór a mindennapi életvitelt is befolyásolja.
Az asztmás roham hirtelen alakul ki.Ilyenkor a hörgőcskéket körbevevő izmok összehúzódnak, szűkítik a légutak átmérőjét, a hörgőcskék belső fala megduzzad, ezzel tovább szűkül. A hörgőcskék falában, nyálkahártyájában található sejtek sűrű nyákot termelnek, ami ugyancsak légáramlási akadályt képez. A levegő útja így akadályokba ütközik,nem áramlik szabadon.
A rohamok elkerülése végett javasolt az életmódváltás. Krónikus, tehát nem gyógyítható betegség, viszont jól kezelhető. Több eltérő típusa és súlyossági foka létezik.
Hogyan segíthet a sóterápia asztma esetén?
Egy folyamatban levő terápiarészeként a sóterápia segíthet enyhíteni az asztma okozta kellemetlenségeket*.Ez a belélegzett sókristályok antibakteriális tulajdonságának köszönhető:tisztítja és fertőtleníti a légutat, a tüdőt és a hörgőket.
A kristályok kitapadnak a légúti nyálkahártyán, hiszen olyan helyekre is lejutnak a szervezetben, ahol a baktériumok és az apró porszemcsék megtelepednek, és ahonnan elég nehéz eltávolítani azokat. A sós levegő azonban képes lekötni őket, megkönnyíti a váladék felköhögését. A belélegzett só lényegében oldószerként funkcionál.
A DSI száj száraz sóinhalátora segítséget nyújthat asztma esetén is. Alkalmazd a folyamatban levő terápia részeként és élvezd a szabad légzést. Asztma esetén a sóinhalátorok alkalmazásának megkezdése előtt mindenképp konzultálj az orvosoddal. Kezdetben csak párpercig használd a terméket, majd fokozatosan, napról napra növeld a használatidejét.
*Az asztmás roham oldásában a rohamoldó hörgőtágító és gyulladáscsökkentő gyógyszereknek van leginkább szerepe. A magas koncentrációjú só tartós, asztmás roham alatti belégzése azonban nem javasolt. A megelőzésben ugyan szerepet játszhat a sóterápia, de a roham alatt nem ajánlatos előkapni a sópipát és szippantani belőle.